Kontinental Hockey League, eller KHL som den vanligast kallas, är en ishockeyliga med lag ifrån Ryssland samt länderna Vitryssland, Kazakstan, Lettland, Slovakien, Kina, Kroatien och Finland. Totalt deltar här 24 klubblag som under en säsong mellan augusti till april möter varandra inom fyra geografiska divisioner som i sin tur ingår i två olika konferenser. De allra bästa lagen går slutligen vidare till slutspelet som går under namnet Gargarin Cup. Ligan är väldigt ny och skapades så sent som 2008.

Här kan du se tabellen för säsongen 2019/2020 av KHL:

#
Lag
S
V
F
+/-
P
1
Bars Kazan
36
24
3
7
2
111 - 62
56
2
SKA St. Petersburg
37
15
9
9
4
99 - 74
52
3
CSKA Moscow
35
20
4
8
3
103 - 60
51
4
Avangard Omsk
38
18
4
10
6
94 - 76
50
5
Dyn. Moscow
37
17
4
12
4
103 - 87
46
6
Barys Nur-Sultan
35
14
6
9
6
77 - 69
46
7
Salavat Ufa
38
16
4
13
5
91 - 84
45
8
Jokerit
35
16
4
10
5
97 - 91
45
9
Podolsk
36
13
6
10
7
81 - 80
45
10
Sp. Moscow
36
13
6
12
5
94 - 90
43
11
Yekaterinburg
35
12
7
11
5
86 - 86
43
12
Nizhny Novgorod
38
13
6
15
4
106 - 102
42
13
Vladivostok
34
12
8
12
2
78 - 77
42
14
Lokomotiv Yaroslavl
37
14
6
16
1
97 - 94
41
15
Metallurg Magnitogorsk
38
13
4
14
7
85 - 83
41
16
Sibir Novosibirsk
35
17
1
12
5
79 - 78
41
17
Kunlun
37
12
6
14
5
82 - 87
41
18
Niznekamsk
37
12
5
16
4
89 - 92
38
19
Sochi
37
12
2
17
6
73 - 93
34
20
Cherepovets
37
6
6
17
8
72 - 100
32
21
Amur Khabarovsk
35
11
2
17
5
66 - 78
31
22
Tractor Chelyabinsk
38
11
2
23
2
71 - 101
28
23
Din. Minsk
36
6
3
18
9
83 - 127
27
24
Dinamo Riga
37
7
5
22
3
69 - 115
27

 

Här följer dessutom resultaten från samtliga matcher i den pågående säsongen:

Amur Khabarovsk
2 - 3
Kunlun
Tractor Chelyabinsk
1 - 2
Sibir Novosibirsk
Metallurg Magnitogorsk
5 - 1
Dinamo Riga
Podolsk
3 - 2
Nizhny Novgorod
Jokerit
3 - 2
Sp. Moscow
Dyn. Moscow
2 - 3 SO
SKA St. Petersburg
Avangard Omsk
2 - 3
Barys Nur-Sultan
Niznekamsk
1 - 2
Salavat Ufa
Cherepovets
2 - 3 SO
Lokomotiv Yaroslavl
Avangard Omsk
3 - 0
Bars Kazan
Din. Minsk
2 - 5
CSKA Moscow
Vladivostok
5 - 4 SO
Kunlun
Yekaterinburg
5 - 4
Dinamo Riga
Metallurg Magnitogorsk
0 - 1
Tractor Chelyabinsk
Sochi
1 - 4
Barys Nur-Sultan
Vladivostok
3 - 1
Podolsk
Sibir Novosibirsk
3 - 4
Jokerit
Nizhny Novgorod
3 - 4
Bars Kazan
Lokomotiv Yaroslavl
0 - 4
Dyn. Moscow
Din. Minsk
3 - 4 SO
Cherepovets
Salavat Ufa
1 - 2 SO
Metallurg Magnitogorsk
Sochi
2 - 1 SO
Yekaterinburg
Niznekamsk
6 - 4
Tractor Chelyabinsk
Amur Khabarovsk
2 - 3 SO
Podolsk
Kunlun
4 - 3 OT
Sp. Moscow
Sibir Novosibirsk
5 - 2
Avangard Omsk
Barys Nur-Sultan
2 - 4
Jokerit
SKA St. Petersburg
2 - 1 SO
Bars Kazan
CSKA Moscow
2 - 1
Dyn. Moscow
Dinamo Riga
0 - 1
Cherepovets
Salavat Ufa
5 - 2
Tractor Chelyabinsk
Lokomotiv Yaroslavl
3 - 2 SO
Metallurg Magnitogorsk
Sochi
4 - 1
Din. Minsk
Nizhny Novgorod
2 - 3 OT
Yekaterinburg
Vladivostok
0 - 2
Sp. Moscow
Amur Khabarovsk
1 - 2
Avangard Omsk
Kunlun
2 - 1 SO
Podolsk
Salavat Ufa
2 - 3
Jokerit
CSKA Moscow
2 - 4
SKA St. Petersburg
Barys Nur-Sultan
5 - 1
Din. Minsk
Niznekamsk
4 - 1
Sochi
Lokomotiv Yaroslavl
0 - 1
Yekaterinburg
Cherepovets
4 - 6
Sibir Novosibirsk
Bars Kazan
5 - 2
Dyn. Moscow
Kunlun
3 - 2 OT
Avangard Omsk
Amur Khabarovsk
5 - 0
Sp. Moscow
Metallurg Magnitogorsk
1 - 0
Salavat Ufa
Dinamo Riga
3 - 5
SKA St. Petersburg
Nizhny Novgorod
1 - 2 SO
Dyn. Moscow
Lokomotiv Yaroslavl
6 - 3
Din. Minsk
Bars Kazan
0 - 1
Sochi
Jokerit
1 - 4
Sibir Novosibirsk
Kunlun
2 - 3 SO
Avangard Omsk
Yekaterinburg
1 - 2 OT
Barys Nur-Sultan
Tractor Chelyabinsk
4 - 2
Salavat Ufa
Metallurg Magnitogorsk
1 - 3
CSKA Moscow
Cherepovets
1 - 0
Vladivostok
Bars Kazan
2 - 1 SO
Sibir Novosibirsk
SKA St. Petersburg
4 - 2
Sochi
Podolsk
2 - 1 OT
Niznekamsk
Yekaterinburg
3 - 4
Nizhny Novgorod
Tractor Chelyabinsk
2 - 3
CSKA Moscow
Metallurg Magnitogorsk
1 - 2 OT
Barys Nur-Sultan
Cherepovets
1 - 2 OT
Dinamo Riga
Din. Minsk
2 - 3 OT
Vladivostok
Jokerit
4 - 1
Amur Khabarovsk
Dyn. Moscow
4 - 1
Lokomotiv Yaroslavl
Sp. Moscow
1 - 0
Niznekamsk
SKA St. Petersburg
4 - 1
Kunlun
Avangard Omsk
3 - 0
Podolsk
Sibir Novosibirsk
1 - 2
Vladivostok
Barys Nur-Sultan
2 - 3 OT
Amur Khabarovsk
Salavat Ufa
3 - 4 SO
Bars Kazan
Yekaterinburg
2 - 1
CSKA Moscow
Tractor Chelyabinsk
4 - 0
Nizhny Novgorod
Sochi
2 - 3 OT
Dinamo Riga
Jokerit
2 - 3 SO
Lokomotiv Yaroslavl
Avangard Omsk
1 - 2
Din. Minsk
Sibir Novosibirsk
1 - 4
Nizhny Novgorod
Barys Nur-Sultan
1 - 5
Bars Kazan
Salavat Ufa
5 - 3
Amur Khabarovsk
Niznekamsk
0 - 2
Kunlun
Sochi
2 - 5
Lokomotiv Yaroslavl
SKA St. Petersburg
5 - 2
Cherepovets
Podolsk
4 - 1
Dinamo Riga
Jokerit
3 - 1
Dyn. Moscow
Vladivostok
5 - 4
Metallurg Magnitogorsk
Sp. Moscow
7 - 2
Din. Minsk
Avangard Omsk
1 - 2 OT
Yekaterinburg
Sibir Novosibirsk
1 - 4
Bars Kazan
Salavat Ufa
1 - 0
Kunlun
Sp. Moscow
4 - 3 SO
Lokomotiv Yaroslavl
Sochi
4 - 2
Cherepovets
Podolsk
2 - 3 OT
CSKA Moscow
Dinamo Riga
3 - 4 OT
Dyn. Moscow
Amur Khabarovsk
3 - 2
Metallurg Magnitogorsk
Barys Nur-Sultan
3 - 2 OT
Yekaterinburg
Tractor Chelyabinsk
2 - 5
Jokerit
Nizhny Novgorod
3 - 2
Din. Minsk
Niznekamsk
4 - 6
Dyn. Moscow
CSKA Moscow
1 - 2 OT
Cherepovets
Niznekamsk
4 - 6
Dyn. Moscow
CSKA Moscow
1 - 2 OT
Cherepovets
Avangard Omsk
4 - 1
Salavat Ufa
Vladivostok
1 - 2 OT
SKA St. Petersburg
Amur Khabarovsk
4 - 1
Jokerit
Kunlun
3 - 1
Metallurg Magnitogorsk
Tractor Chelyabinsk
2 - 4
Yekaterinburg
Nizhny Novgorod
6 - 2
Podolsk
Dinamo Riga
1 - 2
Sochi
Vladivostok
1 - 2 OT
SKA St. Petersburg
Amur Khabarovsk
4 - 1
Jokerit
Kunlun
3 - 1
Metallurg Magnitogorsk
Tractor Chelyabinsk
2 - 4
Yekaterinburg
Nizhny Novgorod
6 - 2
Podolsk
Dinamo Riga
1 - 2
Sochi
Niznekamsk
1 - 4
Sp. Moscow
Lokomotiv Yaroslavl
5 - 1
Salavat Ufa
Dyn. Moscow
4 - 2
Sibir Novosibirsk
Din. Minsk
1 - 2 SO
Avangard Omsk
Vladivostok
3 - 2 SO
Jokerit
Kunlun
2 - 3 OT
SKA St. Petersburg
Metallurg Magnitogorsk
1 - 0
Sochi
Dinamo Riga
4 - 0
Podolsk
Nizhny Novgorod
6 - 2
Sibir Novosibirsk
Lokomotiv Yaroslavl
6 - 3
Niznekamsk
Cherepovets
1 - 5
Avangard Omsk
Bars Kazan
4 - 1
Tractor Chelyabinsk
Dyn. Moscow
3 - 2 OT
Barys Nur-Sultan
CSKA Moscow
2 - 5
Salavat Ufa
Dinamo Riga
3 - 1
Sp. Moscow
Amur Khabarovsk
1 - 3
SKA St. Petersburg
Kunlun
2 - 3
Jokerit
Yekaterinburg
5 - 1
Sochi
Din. Minsk
4 - 3
Podolsk
Metallurg Magnitogorsk
5 - 2
Tractor Chelyabinsk
Lokomotiv Yaroslavl
2 - 0
Sibir Novosibirsk
Cherepovets
1 - 2 OT
Barys Nur-Sultan
Din. Minsk
6 - 5 SO
Nizhny Novgorod
Dyn. Moscow
3 - 6
Niznekamsk
CSKA Moscow
2 - 3 OT
Sp. Moscow
Bars Kazan
3 - 0
Avangard Omsk
Dinamo Riga
1 - 2 OT
Salavat Ufa
Podolsk
3 - 4 SO
Nizhny Novgorod
Niznekamsk
4 - 1
CSKA Moscow
Lokomotiv Yaroslavl
2 - 5
Vladivostok
Cherepovets
0 - 2
Bars Kazan
Salavat Ufa
9 - 1
Din. Minsk
Metallurg Magnitogorsk
4 - 1
Sibir Novosibirsk
Sochi
2 - 0
Kunlun
SKA St. Petersburg
4 - 3 SO
Dinamo Riga
Avangard Omsk
4 - 3
Dyn. Moscow
Barys Nur-Sultan
0 - 3
CSKA Moscow
Tractor Chelyabinsk
3 - 5
Yekaterinburg
Sp. Moscow
3 - 4
Vladivostok
SKA St. Petersburg
1 - 2
Lokomotiv Yaroslavl
Podolsk
2 - 1
Cherepovets
Jokerit
3 - 1
Nizhny Novgorod
Niznekamsk
4 - 2
Bars Kazan
Metallurg Magnitogorsk
3 - 2 OT
Din. Minsk
Sochi
3 - 2
Dinamo Riga
Avangard Omsk
3 - 2
Amur Khabarovsk
Sibir Novosibirsk
2 - 1
CSKA Moscow
Barys Nur-Sultan
3 - 4 OT
Yekaterinburg
Nizhny Novgorod
1 - 2
Kunlun
Sp. Moscow
3 - 2 SO
Cherepovets
Jokerit
1 - 4
Lokomotiv Yaroslavl
Dyn. Moscow
4 - 1
Salavat Ufa
Tractor Chelyabinsk
4 - 1
Din. Minsk
Niznekamsk
4 - 3 SO
Amur Khabarovsk
Podolsk
2 - 3 SO
SKA St. Petersburg
Bars Kazan
2 - 0
Vladivostok
Sibir Novosibirsk
3 - 0
Yekaterinburg
Barys Nur-Sultan
1 - 2
Metallurg Magnitogorsk
Nizhny Novgorod
2 - 1
Lokomotiv Yaroslavl
Sp. Moscow
4 - 2
Jokerit
Sochi
3 - 1
Salavat Ufa
Dyn. Moscow
1 - 0
Avangard Omsk
Dinamo Riga
1 - 3
Kunlun
Niznekamsk
4 - 3
Vladivostok
Cherepovets
1 - 2 SO
SKA St. Petersburg
Bars Kazan
3 - 1
Amur Khabarovsk
Sibir Novosibirsk
3 - 2 OT
Metallurg Magnitogorsk
Sp. Moscow
3 - 2
Dinamo Riga
Podolsk
2 - 4
Kunlun
Avangard Omsk
1 - 2 SO
CSKA Moscow
Din. Minsk
2 - 3 OT
Salavat Ufa
Tractor Chelyabinsk
1 - 2
Amur Khabarovsk
Cherepovets
1 - 2 OT
Jokerit
Lokomotiv Yaroslavl
4 - 3 OT
SKA St. Petersburg
Bars Kazan
3 - 2
Barys Nur-Sultan
Vladivostok
1 - 3
Sochi
Yekaterinburg
0 - 3
Metallurg Magnitogorsk
Din. Minsk
1 - 2
Dinamo Riga
Avangard Omsk
0 - 3
Kunlun
Salavat Ufa
2 - 1 OT
Podolsk
Nizhny Novgorod
1 - 3
Sp. Moscow
Cherepovets
1 - 2 OT
Niznekamsk
Lokomotiv Yaroslavl
3 - 2 OT
Barys Nur-Sultan
CSKA Moscow
0 - 3
Jokerit
Amur Khabarovsk
2 - 1
Sochi
Vladivostok
1 - 4
Dyn. Moscow
Metallurg Magnitogorsk
1 - 0 SO
Bars Kazan
Dinamo Riga
2 - 0
Tractor Chelyabinsk
Sibir Novosibirsk
4 - 1
Podolsk
Sibir Novosibirsk
4 - 1
Podolsk
Salavat Ufa
1 - 2 SO
Avangard Omsk
Jokerit
2 - 3
Sp. Moscow
Din. Minsk
1 - 2 SO
Barys Nur-Sultan
SKA St. Petersburg
2 - 3 SO
Niznekamsk
Amur Khabarovsk
1 - 5
Dyn. Moscow
Kunlun
3 - 2
Sochi
Yekaterinburg
1 - 6
Bars Kazan
Lokomotiv Yaroslavl
1 - 2
Tractor Chelyabinsk
CSKA Moscow
5 - 2
Nizhny Novgorod
Barys Nur-Sultan
3 - 2 OT
Podolsk
Metallurg Magnitogorsk
3 - 0
Avangard Omsk
SKA St. Petersburg
2 - 3
Sp. Moscow
Dinamo Riga
1 - 2
Niznekamsk
Vladivostok
5 - 3
Cherepovets
Kunlun
1 - 2
Dyn. Moscow
Salavat Ufa
3 - 1
Bars Kazan
Jokerit
3 - 4 OT
Nizhny Novgorod
CSKA Moscow
3 - 0
Tractor Chelyabinsk
Yekaterinburg
1 - 3
Avangard Omsk
Sochi
1 - 4
Sibir Novosibirsk
Amur Khabarovsk
1 - 0
Cherepovets
Vladivostok
3 - 4 SO
Lokomotiv Yaroslavl
Niznekamsk
2 - 1
SKA St. Petersburg
Bars Kazan
4 - 3 OT
Jokerit
Din. Minsk
0 - 6
Nizhny Novgorod
Podolsk
3 - 1
Tractor Chelyabinsk
Barys Nur-Sultan
3 - 4 OT
Dinamo Riga
Sp. Moscow
1 - 2
Sibir Novosibirsk
Sochi
3 - 4 OT
Metallurg Magnitogorsk
Dyn. Moscow
1 - 2
CSKA Moscow
Amur Khabarovsk
2 - 1
Lokomotiv Yaroslavl
Kunlun
1 - 2 OT
Cherepovets
Avangard Omsk
3 - 2
SKA St. Petersburg
Podolsk
1 - 2
Salavat Ufa
Barys Nur-Sultan
0 - 1 OT
Vladivostok
Tractor Chelyabinsk
3 - 4
Dinamo Riga
Niznekamsk
2 - 1 OT
Sibir Novosibirsk
Bars Kazan
3 - 1
Yekaterinburg
Dyn. Moscow
6 - 3
Metallurg Magnitogorsk
Kunlun
3 - 6
Lokomotiv Yaroslavl
Jokerit
3 - 2 SO
Salavat Ufa
Sochi
0 - 2
CSKA Moscow
Podolsk
3 - 0
Din. Minsk
Nizhny Novgorod
1 - 4
SKA St. Petersburg
Tractor Chelyabinsk
2 - 3 SO
Vladivostok
Sp. Moscow
1 - 2 SO
Amur Khabarovsk
Avangard Omsk
4 - 1
Dinamo Riga
Dyn. Moscow
6 - 3
Yekaterinburg
Cherepovets
1 - 2
Metallurg Magnitogorsk
Sibir Novosibirsk
0 - 2
Barys Nur-Sultan
Jokerit
3 - 2
Din. Minsk
Nizhny Novgorod
1 - 2 SO
Salavat Ufa
Bars Kazan
2 - 5
CSKA Moscow
Kunlun
2 - 1 OT
Niznekamsk
Metallurg Magnitogorsk
3 - 4 OT
Vladivostok
Lokomotiv Yaroslavl
1 - 0
Sochi
SKA St. Petersburg
2 - 1 OT
Yekaterinburg
Avangard Omsk
1 - 0
Amur Khabarovsk
Kunlun
2 - 1
Niznekamsk
Tractor Chelyabinsk
3 - 2
Dyn. Moscow
Salavat Ufa
1 - 2
Barys Nur-Sultan
Nizhny Novgorod
4 - 2
Podolsk
Dinamo Riga
3 - 2
Din. Minsk
Cherepovets
3 - 2
Sp. Moscow
Jokerit
3 - 2 OT
Sochi
Lokomotiv Yaroslavl
0 - 4
Bars Kazan
CSKA Moscow
4 - 1
Amur Khabarovsk
Vladivostok
2 - 0
Niznekamsk
Sibir Novosibirsk
1 - 0
Dyn. Moscow
Yekaterinburg
3 - 0
Tractor Chelyabinsk
Salavat Ufa
0 - 3
Metallurg Magnitogorsk
SKA St. Petersburg
2 - 3 OT
Sp. Moscow
Dinamo Riga
1 - 2
Podolsk
Barys Nur-Sultan
5 - 1
Cherepovets
Sochi
1 - 2
Amur Khabarovsk
Lokomotiv Yaroslavl
2 - 1
Avangard Omsk
Din. Minsk
2 - 4
Bars Kazan
Vladivostok
2 - 1
Kunlun
Sibir Novosibirsk
4 - 2
Niznekamsk
Yekaterinburg
1 - 4
Dyn. Moscow
Metallurg Magnitogorsk
2 - 3 SO
Nizhny Novgorod
CSKA Moscow
6 - 1
Dinamo Riga
SKA St. Petersburg
1 - 2
Tractor Chelyabinsk
Podolsk
1 - 2 SO
Sp. Moscow
Salavat Ufa
3 - 1
Cherepovets
Sochi
4 - 3 OT
Avangard Omsk
Amur Khabarovsk
3 - 2
Kunlun
Barys Nur-Sultan
2 - 1
Nizhny Novgorod
Metallurg Magnitogorsk
5 - 3
Lokomotiv Yaroslavl
Din. Minsk
5 - 3
Tractor Chelyabinsk
CSKA Moscow
1 - 2
Podolsk
Vladivostok
1 - 2
Sibir Novosibirsk
Niznekamsk
1 - 2
Jokerit
Bars Kazan
2 - 1
SKA St. Petersburg
Dyn. Moscow
1 - 2 SO
Cherepovets
Dinamo Riga
0 - 7
Avangard Omsk
Yekaterinburg
4 - 1
Lokomotiv Yaroslavl
Salavat Ufa
5 - 1
Nizhny Novgorod
Sp. Moscow
3 - 9
CSKA Moscow
Din. Minsk
2 - 1 OT
Sochi
Vladivostok
3 - 2 SO
Sibir Novosibirsk
Barys Nur-Sultan
2 - 5
Kunlun
Bars Kazan
3 - 2
Niznekamsk
Vladivostok
3 - 2 SO
Sibir Novosibirsk
Barys Nur-Sultan
2 - 5
Kunlun
Bars Kazan
3 - 2
Niznekamsk
Dyn. Moscow
1 - 2 OT
Jokerit
Dinamo Riga
0 - 3
SKA St. Petersburg
Avangard Omsk
3 - 2
Metallurg Magnitogorsk
Tractor Chelyabinsk
2 - 1
Lokomotiv Yaroslavl
Nizhny Novgorod
4 - 1
Sochi
Amur Khabarovsk
3 - 0
Sibir Novosibirsk
Jokerit
4 - 2
Yekaterinburg
SKA St. Petersburg
4 - 1
Dyn. Moscow
Podolsk
3 - 2 SO
Metallurg Magnitogorsk
Niznekamsk
5 - 4 SO
Din. Minsk
Cherepovets
4 - 3
Salavat Ufa
Bars Kazan
5 - 0
Kunlun
Avangard Omsk
3 - 4 SO
Sp. Moscow
Tractor Chelyabinsk
1 - 2
Barys Nur-Sultan
Nizhny Novgorod
0 - 3
CSKA Moscow
Amur Khabarovsk
1 - 2
Vladivostok
Niznekamsk
3 - 4 SO
Kunlun
Cherepovets
3 - 2 SO
Din. Minsk
Sp. Moscow
1 - 0
Yekaterinburg
Sochi
3 - 4
Dyn. Moscow
SKA St. Petersburg
4 - 1
Salavat Ufa
Tractor Chelyabinsk
0 - 6
Bars Kazan
Metallurg Magnitogorsk
1 - 3
Barys Nur-Sultan
Jokerit
1 - 5
CSKA Moscow
Lokomotiv Yaroslavl
4 - 0
Dinamo Riga
Amur Khabarovsk
3 - 2
Vladivostok
Nizhny Novgorod
4 - 3 OT
Din. Minsk
Sp. Moscow
2 - 4
Salavat Ufa
Podolsk
1 - 0 OT
Yekaterinburg
Sibir Novosibirsk
4 - 2
Bars Kazan
Tractor Chelyabinsk
1 - 2
Niznekamsk
Cherepovets
6 - 1
Dinamo Riga
SKA St. Petersburg
2 - 3 SO
CSKA Moscow
Lokomotiv Yaroslavl
1 - 4
Jokerit
SKA St. Petersburg
2 - 4
Podolsk
Avangard Omsk
5 - 2
Kunlun
Yekaterinburg
2 - 4
Sp. Moscow
Salavat Ufa
2 - 0
Niznekamsk
Metallurg Magnitogorsk
1 - 2
Bars Kazan
Sochi
1 - 2 OT
Vladivostok
Cherepovets
2 - 4
Nizhny Novgorod
Din. Minsk
5 - 0
Jokerit
Dyn. Moscow
4 - 1
Dinamo Riga
Sibir Novosibirsk
2 - 1
Amur Khabarovsk
Barys Nur-Sultan
2 - 0
Tractor Chelyabinsk
Lokomotiv Yaroslavl
2 - 3
Podolsk
Yekaterinburg
5 - 4 OT
Kunlun
Salavat Ufa
2 - 5
Avangard Omsk
Metallurg Magnitogorsk
4 - 3
Sp. Moscow
Sochi
5 - 4
Nizhny Novgorod
Dyn. Moscow
0 - 2
SKA St. Petersburg
CSKA Moscow
4 - 0
Vladivostok
Bars Kazan
4 - 1
Niznekamsk
Sibir Novosibirsk
1 - 2 OT
Tractor Chelyabinsk
Din. Minsk
1 - 0 OT
Amur Khabarovsk
Podolsk
4 - 1
Cherepovets
Dinamo Riga
2 - 3
Lokomotiv Yaroslavl
Barys Nur-Sultan
3 - 0
Sp. Moscow
Yekaterinburg
3 - 2 OT
Avangard Omsk
Salavat Ufa
3 - 2
Kunlun
Nizhny Novgorod
3 - 0
Niznekamsk
Sochi
0 - 1
SKA St. Petersburg
Dyn. Moscow
4 - 2
Vladivostok
Bars Kazan
4 - 3
Cherepovets
Dinamo Riga
4 - 3 OT
Amur Khabarovsk
CSKA Moscow
5 - 2
Lokomotiv Yaroslavl
Kunlun
2 - 1
Tractor Chelyabinsk
SKA St. Petersburg
3 - 2
Jokerit
Nizhny Novgorod
3 - 0
Avangard Omsk
Din. Minsk
3 - 2
Metallurg Magnitogorsk
Kunlun
1 - 2
Tractor Chelyabinsk
Salavat Ufa
3 - 2
Amur Khabarovsk
Sp. Moscow
0 - 1
Sochi
Podolsk
3 - 2 SO
Sibir Novosibirsk
Niznekamsk
3 - 5
Yekaterinburg
Cherepovets
3 - 2 SO
Dyn. Moscow
Vladivostok
3 - 0
Barys Nur-Sultan
Nizhny Novgorod
6 - 5 OT
Jokerit
Bars Kazan
2 - 1
Metallurg Magnitogorsk
SKA St. Petersburg
0 - 3
CSKA Moscow
Salavat Ufa
0 - 2
Yekaterinburg
Din. Minsk
2 - 3
Sibir Novosibirsk
Sp. Moscow
5 - 1
Dinamo Riga
Podolsk
3 - 2 SO
Sochi
Lokomotiv Yaroslavl
5 - 2
Dyn. Moscow
Amur Khabarovsk
1 - 3
Barys Nur-Sultan
Vladivostok
1 - 3
Tractor Chelyabinsk
Niznekamsk
3 - 0
Metallurg Magnitogorsk
Nizhny Novgorod
2 - 1 OT
CSKA Moscow
Cherepovets
1 - 4
Jokerit
Vladivostok
2 - 1
Tractor Chelyabinsk
Lokomotiv Yaroslavl
2 - 1
Sochi
Sp. Moscow
2 - 3 OT
Avangard Omsk
SKA St. Petersburg
4 - 2
Sibir Novosibirsk
Kunlun
2 - 3
Barys Nur-Sultan
Yekaterinburg
3 - 2 SO
Metallurg Magnitogorsk
Niznekamsk
4 - 0
Dinamo Riga
Podolsk
4 - 1
Dyn. Moscow
Cherepovets
0 - 4
CSKA Moscow
Kunlun
1 - 0
Barys Nur-Sultan
Amur Khabarovsk
1 - 2
Tractor Chelyabinsk
Sp. Moscow
4 - 5
Din. Minsk
Kunlun
1 - 0
Barys Nur-Sultan
Amur Khabarovsk
1 - 2
Tractor Chelyabinsk
Sp. Moscow
4 - 5
Din. Minsk
Avangard Omsk
4 - 2
Nizhny Novgorod
Amur Khabarovsk
1 - 2 OT
Tractor Chelyabinsk
Sibir Novosibirsk
1 - 3
Salavat Ufa
Jokerit
7 - 2
Dinamo Riga
Sochi
3 - 6
Bars Kazan
Yekaterinburg
5 - 2
SKA St. Petersburg
Metallurg Magnitogorsk
0 - 2
Podolsk
Lokomotiv Yaroslavl
3 - 4
Nizhny Novgorod
Sochi
5 - 4
Din. Minsk
Dyn. Moscow
3 - 2 OT
Sp. Moscow
CSKA Moscow
3 - 2 OT
Niznekamsk
Avangard Omsk
1 - 5
Cherepovets
Sibir Novosibirsk
5 - 1
Vladivostok
Barys Nur-Sultan
3 - 2
Amur Khabarovsk
Jokerit
2 - 5
Bars Kazan
Kunlun
0 - 2
Salavat Ufa
Yekaterinburg
3 - 2
Podolsk
Tractor Chelyabinsk
3 - 4 OT
SKA St. Petersburg
Metallurg Magnitogorsk
4 - 2
Cherepovets
Lokomotiv Yaroslavl
2 - 5
Sp. Moscow
Sochi
3 - 2
Niznekamsk
Dyn. Moscow
3 - 2
Din. Minsk
Dinamo Riga
3 - 0
Nizhny Novgorod
Kunlun
4 - 3 SO
Salavat Ufa
Sibir Novosibirsk
2 - 1
Amur Khabarovsk
Barys Nur-Sultan
1 - 3
Vladivostok
Jokerit
1 - 3
Avangard Omsk
CSKA Moscow
3 - 2
Bars Kazan
Yekaterinburg
3 - 2 OT
Cherepovets
Tractor Chelyabinsk
2 - 4
Podolsk
Metallurg Magnitogorsk
1 - 3
SKA St. Petersburg
Din. Minsk
2 - 4
Niznekamsk
Dyn. Moscow
3 - 2
Nizhny Novgorod
Dinamo Riga
2 - 1 OT
Sp. Moscow
CSKA Moscow
1 - 3
Avangard Omsk

När de 60 spelomgångarna i grundserien av KHL är klara, så går de 8 bästa lagen ur vardera konferens vidare till det stora slutspelet. Här paras lagen ihop och spelas tuffa bäst av sju-möten där laget med flest vinster tar sig vidare till nästa spelomgång. Hur många matcher som krävs i slutspelet innan man har en slutlig segrare kan skilja sig åt från år till år och handlar delvis om hur det går för de deltagande lagen. I ett möte kan det till exempel räcka med 4 av de 7 planerade matcherna för att mötet ska bli avgjort.

Under de få åren som turneringen har funnits så har ändå flera klubbar lyckats ta hem Gagarin Cup mer än en gång. AK Bars Kazan, Dynamo Moskva, Metallurg Manitogorsk, SKA Saint Petersburg och CSKA Moskva har alla lyckats med detta.

Här kan du se resultat och tabeller ifrån tidigare säsonger i ligan:
KHL 2018/2019
KHL 2017/2018
KHL 2016/2017